Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Odmietnuť všetko môžete tu.


20. 02. 2018

Nákupná taška

Čo budeme potrebovať

  • 2 štvorcové kusy vzorovanej látky o hrane 35,5 cm
  • ďalší kus vzorovanej látky o rozmerochc 35,5 cm x 15 cm na kapsičky
  • 2 kusy  podšívky o rozmeroch 35,5 cm x 40,5 cm
  • 2 pruhy podšívky o rozmeroch 61 cm x 10 cm na uši
  • 35,5 cm šikmého prúžku na olemovanie kapsy

 

Ako budeme postupovať

Začneme výrobou uší. Prehneme 2 dlhé pruhy podšívkoviny pozdĺžne v polke a prežehlíme. Potom priložíme oba vonkajšie okraje ešte raz pozdĺžne k stredu, zašpendlíme, prežehlíme a zošijeme. Teraz by oba pruhy mali vyzerať ako dlhé kusy šikmého prúžku.

Oba kusy látky tvoriace telo tašky zložíme na seba lícovou stranou von a potom na ne prišpendlíme uši. Uistíme sa, že uši sú rovnako vzdialené od oboch vonkajších okrajov tašky a že smerujú smerom dovnútra k látke tak ako ich vidíme na obrázku. Prišijeme.

Pokračujeme kapsou. Najprv jej horný okraj olemuje šikmým prúžkom.

Dolný okraj kapsy zahneme dovnútra a zažehlíme.

Celú kapsu prišpendlíme, a potom po troch stranách prišijeme k prednému dielu tašky. Horný olemovaný okraj ponecháme voľný.

V strede kapsy ušijeme zvislý šev, ktorým ju rozdelíme na dve polovice. Hore šev zaistíme zapošitím.

Teraz zoberieme kusy podšívky a ich kratšiu stranu prišijeme k hornej strane dielov tvoriacich tašku. Dávame pritom pozor, aby konce uší ležali vo vnútri výsledného švu.

Predný a zadný diel tašky priložíme lícovými stranami k sebe a zrovnáme švy. Zošpendlíme, a potom zošijeme po celom obvode. Ponecháme len asi 10 cm široký otvor na dolnej strane podšívky, ktorým prácu obrátime.

Ešte predtým zoberieme medzi dva prsty dolné rožky tašky a roztiahneme ich. Po hmate by sme mali byť schopní zrovnať dolný a bočný šev a stiahnuť ich k sebe. Asi 5 centimetrov od špičky oba diely zošpendlíme a zošijeme.

To isté urobíme so všetkými štyrmi rohmi. Prebytočnú látku odstrihneme. Tým sme si vytvarovali dno tašky.

Tašku obrátime naruby a otvor v podšívke ručne zašijeme. Pretože podšívka bola väčšia, než vonkajšia vzorovaná látka, mal by po obrátení kus podšívky prečnievať. Použijeme ho k vytvoreniu ozdobného okraja na hornej strane tašky. Prežehlíme a môžeme vyraziť na nákupy :)


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV